Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 20.12.2023 20:52:35

Krka se je rešila v končnici

Martin Metelko
Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 87:82 (24:16, 40:45, 67:63).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 320, sodniki: Rener (Koper), Savić (Brežice), Misson (Škofja Loka).
* Ilirija: Ščekič 6 (1:1), Arslanagić 19 (2:4), Ferme 9, Orel 2 (2:2), Macura 19 (1:2), Mikuš 4 (2:3), Mulalić 6 (1:4), Barišić 17 (3:4).
* Krka: Planinić 7 (3:4), Stergar 18 (7:8), Bačvić 9, Cerkvenik 2 (2:2), Cousins 2, Jurković 5, Špan 17 (8:8), Škedelj 9 (1:2), Radovanović 9 (2:2), Macura 9 (5:7).
* Prosti meti: Ilirija 12:20, Krka 28:33.
* Met za tri točke: Ilirija 10:29 (Arslanagić 3, Ferme 3, Barišić 2, Mulalić, Ščekić), Krka 5:18 (Stergar, Špan, Radovanović, Bačvić, Jurković).
* Osebne napake: Ilirija 28, Krka 22.
* Pet osebnih: Barišić (40.)

Krka je še drugič v tej sezoni premagala Ilirijo. Vknjižila je enajsto zmag, s katero bo v novo leto vstopila kot vodilna ekipa lige Nova KBM. Ilirija je doživela šesti poraz, tretjega v nizu vključno s tekmo pokala Spar.

Novomeščani so do dveh točk prišli z bolj zbrano igro v končnici tekme. Medtem ko so Ljubljančani grešili tako s črte prostih metov kot z oddaljenosti, je Krka izkoristila svoje priložnosti in se izkopala iz zaostanka, ki ga je imela slabih pet minut pred koncem.

Ilirija je imela po delnem izidu 22:8 v 36. minuti prednost 77:71, a je od tu dalje zgrešila pet prostih metov, hkrati pa ni zadela niti ene trojke. Zadnji dve sta poskusila Mirko Mulalić in Adnan Arslanagić pri zaostanku ene točke dobrih 10 sekund pred koncem.

Ilirija bo v 2023 odirala še povratno tekmo 2. kroga pokala Spar proti LTH Castings (23. 12.) in ligo Nova KBM nadaljevala 6. januarja na Polzeli, Krko pa letos čakata še dve domači preizkušnji v ligi Aba (Borac, FMP) ter 3. januarja naslednja tekma v državnem prvenstvu proti ekipi iz Škofje Loke.

Značke: košarka, dp