Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 03.01.2024 20:01:24

Krka z visoko zmago nad LTH Castingsom

alesfevzer.com
Košarkarji novomeške Krke so v 14. krogu lige Nova KBM doma premagali LTH Castings s 101:64 (25:21, 50:45, 75:58).

Vodilna Krka, ki je v zadnji tekmi lanskega leta premagala Ilirijo, je danes v domači dvorani gostila tretjeuvrščeni LTH Castings. Ločani so v napeti končnici nazadnje premagali Kansai Helios Domžale, tokrat pa je Krka v drugem polčasu povsem prevzela pobudo in na koncu slavila izredno visoko zmago.

Za novomeško ekipo je to 12. zmaga v letošnji sezoni in ostaja varno na vrhu prvenstvene lestvice. Za LTH Castings je to šesti poraz ob osmih zmagah.

Gostje so tekmo odprli z nizom 6:0, a so se domači hitro prebudili in povedli z 8:6. Do konca prve četrtine sta bili moštvi izenačeni, ob koncu je manjšo prednost imela Krka (25:21). A že takoj v uvodu druge so gostje povedli s 26:25, preden je Krka znova prevzela pobudo. Po trojki Nika Bačvića je bilo +9 (37:28), kmalu zatem +14 (42:28).

Vseeno se je ta prednost stopila, saj so se gostje pol minute pred glavnim odmorom približali na dve točki zaostanka (47:45). Toda takoj po odmoru je Krka hitro prišla do prednosti 12 točk (57:45). Po trojki Marka Radovanovića je prednost znašala 15 točk (64:49), kar je že bila dovolj velika prednost, da je Krka ni izpustila več iz rok.

Pred začetkom sklepne četrtine so Novomeščani vodili za 17, v zadnji pa niso popuščali. Prednost je še naprej naraščala, najvišja je bila +37 minuto in pol pred koncem pri vodstvu 101:64. To je bil tudi končni izid dvoboja.

Pri Krki je 20 točk vpisal Leon Stergar, še po 16 sta jih dodala Miha Cerkvenik in Bačvić. Slednji je vpisal še 14 podaj. Za goste je 22 točk dosegel Kendall Tyrek Robinson.

V naslednjem krogu bo Krka gostovala v Podčetrtku pri ekipi Terme Olimia, košarkarji LTH Castingsa pa bodo doma gostili Hopse iz Polzele.