Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 05.01.2024 21:32:26

Šenčur v tesni tekmi ugnal Rogaško

Luka Vovk
Košarkarji GGD Šenčurja so v 14. krogu domačega prvenstva Nove KBM premagali Rogaško s 74:73 (18:17, 38:37, 53:55).

* ŠD Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Krejić (Kranj), Oprčkal (Vojnik), Novak (Postojna).
* GGD Šenčur: Novak 15 (3:4), Kmetič 11 (4:4), Murić 20 (6:9), Malovčić 11 (5:7), Martinčič 6, Čibej 7 (2:2), Petrovič 4 (0:2).
* Rogaška: Tabak 5, Močnik 2, Session 9, Kralj 17 (7:7), Sikiraš 23 (8:8), Božak 5, Jugovac 5 (2:2), Čebular 5, Kotnik 2.
* Prosti meti: GGD Šenčur 20:28, Rogaška 17:17.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 6:23 (Murić, 2, Martinčič 2, Čibej 1, Kmetič 1), Rogaška 6:17 (Session, Sikeraš, Tabak, Božak, Čebular in Jugovac po 1).
* Osebne napake: GGD Šenčur 21, Rogaška 24.
* Pet osebnih: /.

Gostje so dvoboj odprli s 7:0, preden so v tretji minuti vendarle zadeli tudi domači, ki so minuto in 40 sekund pred koncem uvodne četrtine prvič povedli s 16:14. Drugo četrtino so s točko prednosti začeli igralci Šenčurja in nato povedli za 12 točk (34:22). V zaključku je Rogaška z delnim izidom 11:0 znižala na 33:34, s točko prednosti so domači tudi odšli na odmor ob polčasu.

Drugi polčas sta ekipi začeli s številnimi zgrešenimi koši. Domači so v prvi polovici tretje četrtine dosegli le pet točk, pa tudi gostje niso bili veliko boljši in tako je bilo vnovič izenačeno na 52:52 v predzadnji minuti tega dela igre, ki ga je za dve točki dobila Rogaška.

Ta je v zadnji četrtini povedla za pet (61:56), sledil je nov preobrat za vodstvo domačih slabe štiri minute pred zaključkom s 67:63. A so gostje 44 sekund pred koncem znižali na točko zaostanka (71:72). Njegoš Sikiraš je nato s svojo triindvajseto točko slabih deset sekund pred zvokom sirene poskrbel za vodstvo Rogaške (73:72).

Napad za zmago so imeli domači, Andrej Čibej je zadel oba prosta meta, v slabih sedmih sekundah pa prvemu strelcu tekme Sikerašu, ki je imel tudi 10 skokov, ni uspelo dopolniti izkupička in je zgrešil zadnji met. Kapetan Dino Murić je bil z 20 točkami prvi strelec Šenčurja.

V prvi tekmi 14. kroga je v edinem prejšnjem dvoboju domačega prvenstva v 2024 novomeška Krka doma nadigrala LTH Castings s 101:64 in se utrdila v vodstvu lestvice.

V soboto se bodo pomerili Kansai Helios in Terme Olimia Podčetrtek ter Hopsi Polzela in Ilirija, v ponedeljek pa bo še dvoboj med Šentjurjem in ECE Triglavom iz Kranja.

Značke: košarka, dp