Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 02.03.2024 15:13:26

Gorenjci z delnim izidom 11:0 prelomili tekmo

Luka Vovk
Košarkarji GGD Šenčurja so v 19. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško z 69:61 (16:19, 38:35, 61:49).

* Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Palčič (Postojna), Rebeušek (Celje).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Čibej 10 (4:4), Novak 9, Ožegovič 4 (2:2), Murić 9 (1:2), Antić 6 (2:2), Martinčič 6, Đapa 10, Malovčić 13 (3:3), Petrovič 2.
* Rogaška: Greene 10 (2:2), Tabak 5, Božak 3, Session 10, Čebular 3, Kralj 7 (2:3), Sikiraš 23 (4:6).
* Prosti meti: GGD Šenčur 12:13, Rogaška 8:11.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 5:19 (Martinčič 2, Đapa 2, Novak), Rogaška 9:26 (Sikiraš 3, Greene 2, Tabak, Kralj, Božak, Čebular).
* Osebne napake: GGD Šenčur 18, Rogaška 19.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Šenčurja so v 19. krogu zabeležili deveto zmago in vsaj začasno na četrtem mestu prehiteli LTH Castings, ki ima tekmo manj in prav toliko zmag. Rogaška po 13. porazu ostaja na devetem mestu prvenstvene lestvice ob začetku zadnje tretjine tekem prvega dela prvenstva.

Domači so nekoliko bolje začeli obračun, a so bili gosti večji del dvoboja povsem enakovredni. Po boljšem drugem delu so Šenčurjani ob polčasu vodili za tri točke, večjo razliko pa napravili ob koncu tretje četrtine. Takrat so z delnim izidom 11:0 postavili stvari na svoje mesto in povedli za 15 točk.

Po košu ob zvoku sirene Luke Božaka s sredine igrišča so gosti sicer pred zadnjo četrtino znižali zaostanek na 12 točk. Nato so se po napadalnem mrku in številnih napakah domačih celo približali na pet točk zaostanka (60:65), imeli napad celo za dodatno približanje, a jim je na koncu zmanjkalo moči za popoln preobrat.

Pri domačih je pet igralcev doseglo devet ali več točk. S 13 je nekoliko izstopal Alen Malovčić (7 skokov). Devet točk in devet skokov je v statistiko vpisal Dino Murić, ki je zbral še štiri podaje, dve blokadi in dve ukradeni žogi. Pri gostih je bil s 23 točkami najbolj učinkovit Njegoš Sikiraš, ki je ob tem zbral še deset skokov.

Šenčurjani bodo naslednjo tekmo v DP igrali v sredo, ko bodo gostili Krko, košarkarji Rogaške pa bodo naslednjo soboto gostili Šentjur.