Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

nu
0 22.02.2015 22:56:00

Serie A: Delitev točk v genovskem derbiju

Reuters
V 24. krogu italijanskega prvenstva so odigrali zgolj osem tekem. Ena tekma je bila prestavljena, ena pa odpovedana.

Uvodno dejanje kroga je bilo na sporedu v petek, ko sta se v Torinu pomerila Juventus in Atalanta. Stara dama še naprej drvi k novemu naslovu državnega prvaka, tokrat ji je zmago zagotovil Andrea Pirlo. Izkušeni maček je ob koncu prvega polčasa postavil končni izid 2:1, Atalanta pa tako po 21 medsebojnih obračunih še naprej ostaja brez zmage nad Juventusom.

pirlo
Reuters

TEKMA PARMA-UDINESE ODPOVEDANA
Težave Parme dobivajo vse večje razsežnosti. O tem se je v preteklih dneh sicer precej na glas govorilo o tem, da bo v 24. krogu serie A namesto predvidenih deset tekem odigranih le devet, izkazalo se je, da bo odigranih le osem. Dvoboja Parma - Udinese, ki bi se moral na stadionu Ennio Tardini začeti v nedeljo ob 15. uri, ni bilo, kot tudi ne srečanja med Sampdorio in Genoo, ki je bila zaradi slabega vremena odigrana v torek. V njej sta si mestna tekmeca razdelila točki (1:1), oba zadetka pa sta bila dosežena že v prvi polovici prvega polčasa.

Pri Parmi pa so morali tekmo prestaviti, saj pvvoligaš iz luksuzne province namreč ne premore dovolj denarja, da bi lahko zagotovil potrebno organizacijo tekme, zato so jo predstavniki italijanske nogometne zveze skupaj z lokalnimi oblastimi odpovedale. Ena od možnosti je bila, da bi bila odigrana pred praznimi tribunami, a to vendarle ne bi imelo pravega smisla. Za zdaj naj bi bila preizkušnja prestavljena, vendar ni veliko takih, ki so prepričani, da ob vseh težavah, s katerimi se ubadajo v luksuzni provinci, nikdar ne bo odigrana.

sampdoria re
Reuters

Chievo je moral v Empoliju priznati poraz z 0:3, Valter Birsa je pri gostih igral prvih 45 minut, medtem ko Boštjan Cesar ostal na klopi za rezerve.

Tudi Palermo ni bil uspešen v Rimu, Lazio je bil boljši z 2:1, Siniša Anđelković pa je za goste igral celo srečanje. Luka Krajnc ni igral ob porazu Cesene z 0:2 v Milanu.

Zadnji nedeljski obračun je postregel s še enim remijem, Fiorentina in Torino sta se razšla z 1:1. Josip Iličić je vijoličaste igral celo srečanje, medtem ko je njegov soigralec Jasmin Kurtić dogajanje na zelenici spremljal s klopi.

LAZAREVIĆU DROBTINICE, SARMA POŠKODOVAN
Dejan Lazarević je tekmo 24. kroga s svojim Sassuolom v Napoliju odigral v ponedeljek zvečer. V nasprotju s prejšnjim srečanjem s Sampdorio (1:1) je slovenski vezist tokrat začel na klopi. Možnosti, da bo v nadaljevanju prišel v igro, pa so se začele zmanjševati kmalu po začetku tekme.

Že v 12. minuti je moral igrišče zaradi poškodbe zapustiti Antei, deset minut pozneje pa je podobna usoda doletela Cannavara, kar je pomenilo še drugo (nenačrtovano) menjavo gostov.

Napoli je v 61. minuti povedel, v 70. podvojil vodstvo, nato pa takoj ostal brez pordečelega Mertensa, ki je bil na igrišču le pet minut.

V 78. minuti se je gostujoči trener Di Francesco vendarle odločil v igro poslati slovenskega reprezentanta, a se niti ob njegovi pomoči rezultat do konca ni spremenil. Sassuolo ostaja na 12. mestu serie A.

V ponedeljek sta igrala še Cagliari in InterSamirja Handanovića tokrat ni bilo v kadru modro-črnih, saj je na treningu utrpel poškodbo narta in ga je trener Roberto Mancini pustil doma. Srečanje se je končalo z zmago gostov z 2:1. Inter je osmi.