1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 22.02.2015 19:48:11

Premier liga: Liverpool do pomembne zmage

Manchester City je v 26. krogu zmanjšal zaostanek za vodilnim Chelseajem, Tottenham pa je v londonskem derbiju izpustil priložnost, da se povsem približa mestom, ki na koncu sezone vodijo v ligo prvakov, kar pa je uspelo Liverpoolu.

Modri iz Londona so večino časa kontrolirali potek dogodkov na Stamford Bridgu, po zgodnjem zadetku Branislava Ivanovića se je zdelo, da bodo varovanci Joseja Mourinha brez težav zabeležili novo zmago, toda v zadnji tretjini tekme se jim je zalomilo. Najprej je Nemanja Matić povsem izgubil živce, ko je nanj zverinsko startal nogometaš Burnleyja in prejel rdeč karton, nato pa je Ben Mee z zadetkom v 81. minuti Burnleyju priigral zlata vredno točko. Treba je povedati, da je bil Chelsea na tej tekmi tudi zelo oškodovan, glavni delivec bi lahko dvakrat - enkrat pa bi zagotovo moral - pokazal na najstrožjo kazen, toda njegova piščalka je ostala nema.

city

Ko so nogometaši Cityja izvedeli za spodrsljaj modrih, so bili odločeni, da z domačo zmago nad Newcastlom znižajo zaostanek. V dvoboj so krenili odločno, povedli že v 2. minuti, po dobrih dvajsetih minutah igre pa je semafor že kazal 3:0. Do konca tekme je Manchester City zadel še dvakrat in za Chelseajem zdaj zaostaja le še za pet točk.

Znova je negativno presenetil Manchester United. Rdeči vragi so gostovali v Walesu in izgubili proti Swanseaju, končni izid je bil 2:1. Poraz Uniteda je izkoristil Arsenal, ki je z zmago proti Crystal Palacu prehitel rdeče vrage in se zavihtel na tretje mesto na lestvici.

kane re

Tottenham je na domači zelenici izvlekel remi z 2:2 proti West Hamu. Za izenačujoči zadetek pa je v 90. minuti poskrbel Harry Kane.

V zadnji tekmi kroga je Liverpool z 2:0 v gosteh premagal Southampton, slednjega skorajda ujel na lestvici in napovedal resen boj za mesta, ki po koncu sezone vodijo v ligo prvakov.