Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 25.11.2015 22:34:20

Liga prvakov: Krvnik Maribora z novo točko

Nogometaši kazahstanske Astane so v 5. krogu lige prvakov doma igrali neodločeno 2:2 z lizbonsko Benfico.

Slovenski reprezentant Branko Ilić je v dresu prve odigral celo tekmo. Celo tekmo je odigral tudi Jan Oblak v dresu madridskega Atletica, ki je doma ugnal Galatasaray z 2:0. Tako Benfica kot Atletico sta si zagotovila osmino finala.

V skupini C sta Astano v vodstvo popeljala Patrick Twumasi v 19. in Marin Aničić v 31. minuti, izid pa je z zadetkoma v 41. in 72. minuti poravnal Raul Jimenez. Na drugi tekmi skupine je Atletico ugnal Galatasaray, in sicer po zaslugi Antoina Griezmanna. Ta je Špance popeljal v vodstvo v 13. minuti, v 65. minuti pa je podvojil prednost.

V skupini A je Malmö izgubil proti Parisu St. Germainu z 0:5. Parižani so že v prvem polčasu dosegli dva zadetka, avtorja sta bila Andrien Rabiot v tretji in Angel di Maria v 14. minuti. V 50. je zadel še v Malmöju rojeni Zlatan Ibrahimović, v 68. minuti pa še enkrat di Maria. Malce pred tem je Markus Rosenberg zapravil najstrožjo kazen za domače, pri gostih pa je za 5:0 poskrbel Lucas.

Na drugi tekmi te skupine je Šahtar Donjeck klonil pred Realom Madridom s 3:4. Madridčani so prvi polčas dobili z zadetkom Cristiana Ronalda v 18. minuti. V drugem polčasu so Realovo zmago potrdili še Luka Modrić, Daniel Carvajal in še enkrat Ronaldo. Alex Teixeira in Dentinho sta v 77. in 83. minuti znižala zaostanek, Teixeira pa je končnico s svojim drugim zadetkom naredil le malce bolj zanimivo. Real in PSG sta že v osmini finala.

V skupini B je moskovski CSKA izgubil proti Wolfsburgu z 0:2. Za oba zadetka je poskrbel Andre Schürrle (67., 88.). Manchester United in PSV Eindhoven sta se razšla brez zadetkov, kar pomeni, da bo o potnikih med najboljših 16 iz te skupine odločal zadnji krog. Pomerila se bosta Wolfsburg in United ter PSV in CSKA.

V skupini D pa je Juventus z 1:0 premagal Manchester City in si zagotovil vodstvo v skupini in osmino finala. Torinčane je v vodstvo popeljal Mario Mandžukić v 18. minuti. V 79. minuti je Alvaro Morata prišel sam pred Joeja Harta, a sebično zapravil akcijo, povsem sam je bil Paulo Dybala. Tudi City je zapravil nekaj lepih priložnosti, a izenačujočega zadetka mu ni uspelo doseči.

Borussia Mönchengladbach pa je odpravila Sevillo s 4:2. Lars Stindl je domače na tekmi, ki so jo sodili Slovenci na čelu z Damirjem Skomino, pripeljal do vodstva v 29. minuti. V 68. minuti je na 2:0 povišal Fabian Johnson, deset minut pozneje pa je zadel še Raffael. Coke je v 82. minuti znižal na 3:1, a je Stindl že minuto pozneje zadel za 4:1. Končni izid je z bele točke postavil Ever Banega.

V osmino finala so se doslej že uvrstili madridski Real, Zenit St. Peterburg, Manchester City, Barcelona, Bayern, PSG, Juventus, Atletico Madrid in Benfica.

Skupina A:
Malmö - Paris St. Germain                 0:5 (0:2)
Šahtar Doneck - Real Madrid               3:4 (0:1)

Lestvica: 1. Real Madrid 5 4 1 0 11:3 13 2. PSG 5 3 1 1 10:1 10 3. Šahtar Donjeck 5 1 0 4 7:12 3 4. Malmö 5 1 0 4 1:13 3 Skupina B: CSKA Moskva - Wolfsburg 0:2 (0:0) Manchester United - PSV Eindhoven 0:0
Lestvica:
1. Wolfsburg 5 3 0 2 6:4 9 2. Manchester United 5 2 2 1 5:4 8 3. PSV Eindhoven 5 2 1 2 6:6 7 4. CSKA Moskva 5 1 1 3 4:7 4 Skupina C: Astana - Benfica Lizbona 2:2 (2:1) (Branko Ilić je igral celo tekmo za Astano) Atletico Madrid - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0) (Jan Oblak je branil celo tekmo za Atletico)
Lestvica: 1. Atletico Madrid 5 3 1 1 9:2 10 2. Benfica 5 3 1 1 9:6 10 3. Galatasaray Istanbul 5 1 1 3 5:9 4 4. Astana 5 0 3 2 4:10 3 Skupina D: Juventus Torino - Manchester City 1:0 (1:0) Borussia Mönchengladbach - Sevilla 4:2 (1:0)
Lestvica: 1. Juventus 5 3 2 0 6:2 11 2. Manchester City 5 3 0 2 8:6 9 4. Bor. Mönchengladbach 5 1 2 2 6:8 5 3. Sevilla 5 1 0 4 7:9 3