oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 21.05.2016 20:00:47

Celjani ugnali Velenjčane

Nogometaši Celja so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar z 1:0 (0:0).

Celjskim nogometašem je zmaga v prejšnjem krogu v Domžalah prinesla mesto v zgornjem delu prvenstvene lestvice, na zadnji tekmi proti Rudarju pa so z novimi tremi točkami dokončno osvojili peto mesto. Za izbrance Roberta Pevnika je to lepa popotnica pred sredinim pokalom Slovenije, ko se bodo v finalu v Kopru pomerili z Mariborom. Prav Velenjčani pa so bili tekmeci Celjanov za peto mesto, ki tako državno prvenstvo končujejo na sedmem mestu, saj jih je v zadnjem krogu prehitelo Krško, ki je remiziralo z Domžalami.

Celjani so bili pred domačimi gledalci bolj aktivni v napadu, a zares nevarne priložnosti si niso pripravili. V prvem polčasu so Janez Pišek, Mario Brlečić in Žiga Kous merili mimo ali pa čez gol, tudi Nikola Tolimir, Stjepan in Mario Babić pa na drugi strani niso bili nevarni.

Domači so tudi v drugem polčasu začeli bolj podjetno, a jim je šepalo v zaključkih. Lovre Čirjak, Marko Pajač in Brlečić niso ogrozili Mateja Radana, vmes pa je Jaka Ihbeisheh prišel do lepe priložnosti, vendar streljal premalo močno, da bi ogrozil Matica Kotnika. V 67. minuti se je Radan le moral izkazati, saj je Pajač dobro meril.

Naslednji strel je le končal v golu. Radan se ni najbolj izkazal z izbijanjem žoge, ta je prišla do Piška, ki je zadel s kakšnih 30 metrov.

Do konca tekme so gledalci videli še dva strela. Senad Jahič je meril premalo močno, Damjan Trifković pa mimo gola.

Celje - Rudar Velenje 1:0 (0:0)

Celje: Arena Petrol, gledalcev 650, sodniki: Vinčić, Ul (oba Maribor), Klančnik (Slovenj Gradec.).
Strelec: 1:0 J. Pišek (73.).
Celje: Kotnik, Kous, Klemenčič, Travner, Vidmajer, J. Pišek, Brlečić, Pajač, Podlogar (od 54. Pungaršek), Čirjak (od 81. Da Sousa), Sunny (od 70. Bašič).
Rudar: Radan, Ihbeisheh, Bolha, Džinić, Jahić, Tolimir (od 83. Grgič), S. Babić (od 78. A. Pišek), Trifković, Črnčič, M. Babić, Prašnikar (od 64. Krcić).
Rumena kartona: Bašič; Grgič.