Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

0 05.03.2016 21:20:49

1. NLB leasing liga: Gorenje do zmage proti Trimu

Ta konec tedna poteka nepopoln 20. krog 1. NLB leasing lige.

Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož 31:21

Rokometaši Urnanbscapa Loke so v današnji tekmi 20. kroga 1. NLB Lessing lige premagali ormoški Jeruzalem z 31:21 (15:12).

Ormoška ekipa je v prvem delu sezone prikazala naravnost blesteče predstave, v drugem pa iz tekme v tekmo nazaduje po lestvici. Nov poraz je doživela v Škofji Loki, kjer se je domača zasedba z 12. zmago v tej sezoni utrdila na petem mestu.

Do 22. minute se je na škofjeloškem parketu odvijal izenačen boj (11:11), nato pa so zagospodarili izbranci domačega trenerja Bojana Čotarja in si do polčasa priigrali tri gole prednosti (15:12). Gorenjci so imeli v nadaljevanju vse niti igre v svojih rokah. Vinarji jim niso bili kos v nobeni prvini, gostitelji pa so si v 39. minuti priigrali osem golov zaloge (20:12) ter nato tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do zanesljive zmage. Najvišjo prednost so si priigrali v 57. minuti, ko so povišali na +13 (31:18).

V škofjeloški ekipi sta bila najbolj učinkovita Tim Bogdanić-Jenko z devetimi in Žiga Bradeško s petimi goli, v ormoški pa sta Gašper Horvat in David Bogadi dosegla po štiri zadetke.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, ormoška pa v Ribnici. Obe tekmi bosta v sredo, 9. marca.

Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož 31:21 (15:12)

Škofja Loka: Dvorana Poden, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).
Urbanscape Loka: A. Vrbinc, Panjtar, M. Vrbinc 2, Rakovec, Gartner 3 (1), Bogdanič-Jenko 9 (2), Kavčič, Jesenko, Dolenec 3, Cingesar 4, Bradeško 5, Rant 1, Bergant 1, Rebič 1, Kete 1.
Jeruzalem Ormož: Šutalo, Kavčič 3, Horvat 4 (1), Bogadi 4, Radujković 1, Grabovac, Žižek-Cvetko, Grizolt, Balent, Kosi 2, Hebar 1 (1), Voljč, Mesarič 3 (1), Petrovič, Rajšp, Cirar 3.
Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Jeruzalem Ormož 6 (3).
Izključitve: Urbanscape Loka 18, Jeruzalem Ormož 6 minut.
Rdeči karton: /.

Koper 2013 - Krka 31:27

Rokometaši Kopra 2013 so v današnji tekmi 20. kroga 1. NLB Lessing lige premagali Krko z 31:27 (16:13).

Obračun med koprsko in novomeško ekipo je bil eden od vrhuncev tega kroga, razpletel pa se je z zmago primorske ekipe. Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so šest krogov pred koncem rednega dela državnega prvenstva osvojili pomembni točki v boju za končnico od 1. do 6. mesta, za preboj na najbolj usodne tekme pa resno kandidira tudi novomeška Krka.

Obe ekipi sta se zaradi pomembnosti tekme gnali do skrajnih meja. Večji del tekme je bilo izenačeno, Koprčani pa so odlično zaigrali v sami končnici prvega polčasa in si v 28. minuti priigrali prednost štirih golov (16:12). Dobro igro so prenesli tudi v drugo polovico tekme in si že v 40. minuti priigrali sedem golov prednosti (24:17). Lepe zaloge v zadetkih niso zapravili, čeravno so se jim Dolenjci v 44. minuti približali na tri gole zaostanka (24:21). V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo v domači ekipi dovolj preudarnosti in modrosti za končno zmago.

V koprski ekipi sta bila najbolj učinkovita Aleks Vlah s sedmimi in Uroš Rapotec s šestimi goli, v novomeški pa Jernej Papež s sedmimi in Jan Jurečič s petimi zadetki.

Koprska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, novomeška pa bo gostila ljubljanski Slovan. Obe tekmi bosta v sredo, 9. marca.

Koper 2013 - Krka 31:27 (16:13)

Koper: Dvorana Bonifika, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Smolko (Gornja Radgona).
Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc, Grzentič, Vlah 7, Krečič 5, Matijaševič, Gašperšič, Moljk 1, Gorela 1, Žugan, Rapotec 6 (1), Smolnik 3, Sokolič 3 (1), Marič 3, Bratkovič 2.
Krka: Baznik, L. Rašo 1, Jurečič 5 (1), Lavrič, Didovič 3, Okleščen 2, Pršina, Irman 4, Nunčič, Jakše, Kovačič, D. Rašo, Papež 7 (3), Orlič 3, Adamčič, Klobčar 2.
Sedemmetrovke: Koper 2013 4 (2), Krka 5 (4).
Izključitve: Koper 2013 16, Krka 10 minut.
Rdeči karton: Moljk (46.).

Trimo Trebnje - Gorenje Velenje 24:29

Rokometaši velenjskega Gorenja so v današnji tekmi 20. kroga 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Rimo z 29:24 (13:13).

Velenjska ekipa je na Dolenjskem pričakovano slavila in se po točkah izenačila z vodilnimi Celjani, a njihova pot do zmage je bila veliko težja, kot so pred tekmo pričakovali. Trebanjska zasedba je z desetim porazom v sezoni bržkone zapravila vse možnosti, da se prebije do šestega mesta in končnico za prvaka.

Dolenjci so se odlično kosali s favoriziranimi tekmeci iz Šaleške doline. V prvem polčasu so si nekajkrat priigrali dva gola prednosti, nazadnje v 28. minuti, ko je bilo 12:10. V drugem polčasu so bili gostom konkurenčni vse do 46. minute (21:21), v zadnji četrtini tekme pa so slovenski podprvaki vendarle uveljavili svoje prednosti in so v 50. minuti priigrali tri gole prednosti (24:21), kar je bila dovolj velika zaloga za novo zmago.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Mario Šoštarič in Niko Medved, oba sta dosegla po šest golov, v poraženi pa Klemen Sašek s šestimi in Tevž Grandovec s petimi zadetki.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v torek, 8. marca, gostila Slovenj Gradec 2011, trebanjska pa bo dan kasneje gostovala v Izoli.

Trimo Trebnje - Gorenje Velenje 24:29 (13:13)

Trebnje: Dvorana OŠ, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Turnšek (Celje).
Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Djurdjevič, Florjančič 2, Murčehajić 2 (2), T. Grandovec 5, Kotar 2 (1), Sušin 3, Željko, Potočnik 3, Udovič 1, Sašek 6, Pernovšek, M. Grandovec, Mlakar, Mikec.
Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Cehte 2, Medved 6 (3), S. Burić 3, Ovniček 1, Levc, Szyba 3, Skube 1, Golčar 2 (1), Šoštarič 6, Kleč 1, Gams 1, Ratajec, Nosan 3.
Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (3), Gorenje Velenje 6 (4).
Izključitve: Trimo Trebnje 8, Gorenje Velenje 4 minute.

Slovenj Gradec - Sevnica 35:28

Koroška ekipa se z izolsko in ljubljansko ekipo krčevito bori za obstanek v družbi najboljših, z današnjo zmago nad zadnjeuvrščeno Sevnico pa je malenkostno ušla obema najhujšima tekmecema iz spodnjega dela prvenstvene lestvice.

Izbranci domačega trenerja Sebastijana Soviča so s pridom izkoristili prednost domačega terena. Polčas so resda zaključili le z dvema goloma prednosti (15:13), zato pa so v nadaljevanju postopoma lomili odpor tekmeca. V 42. minuti so si priigrali šest golov prednosti (24:18), Sevničani pa jih navkljub veliki želji v končnici tekme niso mogli ogroziti.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Franci Poklič z 11 in Jaka Malus s sedmimi goli, v gostujoči pa Aleksander Kuhar z devetimi in Jure Gorenjak z osmimi zadetki.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu v torek, 8. marca, gostovala v Velenju, sevniška pa bo dan kasneje gostila Koper 2013.

Slovenj Gradec 2011 - Sevnica 35:28 (15:13)

Slovenj Gradec: Športna dvorana, gledalcev 550, sodnika: Deržek (Ajdovščina) in Nahtigal (Ljubljana).
Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Humek, Zbičajnik 4, F. Banfro, Suholežnik 2, Doberšek 1, Dujmovič, Hartman 3, Voršič 2, Kobold 1, Šol 2, Krevs, Poklič 11 (6), Štrumfl 2, Yankovsky, Malus 7 (1).
Sevnica: Leben, Ž. Krnc 1, Žičkar, Gorenjak 8 (1), Župevc 1, Kuhar 9 (1), Flisek 3 (2), D. Krnc, Kolman, J. Krnc 2, Kadilnik, Mustafi 1 (1), Mrgole 3.
Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 8 (7), Sevnica 6 (5).
Izključitve: Slovenj Gradec 2011 18, Sevnica 4 minute.