ru
0 04.05.2016 23:36:38

Celjski vihar v štajerski prestolnici

V 3. krogu 1. NLB Leasing lige za prvaka brez presenečenj.

Rokometaši Maribora Branika so v 3. krogu 1. NLB Leasing lige za prvaka izgubili proti Celju Pivovarni Laško z 18:34 (11:14). Gostitelji proti favorizirani zasedbi iz knežjega mesta niso imeli možnosti. Celjani so tako ohranili točko zaostanka za vodilnim Gorenjem, Maribor pa ostaja trdno na tretjem mestu.

Domači so se upirali le do izida 5:5, nato pa so varovanci Branka Tamšeta prevzeli pobudo in začeli polniti mrežo Urha Kastelica. Prednost Celjanov ob polčasu še ni bila tako visoka, nekaj njihovega naleta je z odmori blažil domači trener Slavko Ivezič, v drugem polčasu pa so na sceno znova stopili celjski igralci in hitro pobegnili na plus 8 (14:22). Prednost so nato le še višali in se na koncu veselili zmage s prednostjo kar 16 golov. S petimi doseženimi goli je bil pri domačih najuspešnejši Nikola Špelić, medtem ko je v dresu Celja z osmimi blestel Blaž Janc.

Velenjčani so proti Ribnici že na polčas odšli z izdatno prednostjo šestih golov, svojo premoč pa so tudi v drugem delu le še potrdili in imajo zdaj sami na vrhu lestvice drugega dela brezhiben izkupiček treh zmag. Dvoboj predzadnje in zadnje ekipe v skupini za prvaka so v koprski Bonifiki dobili Primorci

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 18:34 (11:14)
Maribor - Dvorana Tabor. 600 gledalcev. Sodnici: Crnojević, Kostečki-Radić (obe Hrvaška).
Maribor Branik: Cingesar, Žmavc 1, Kaleb 1 (1), Špelić 5 (1), Jamnik 2, Poklar 3, Čudič, Sok 1, Belošević, Hrastnik 3, Fidel 1, Brajović 1, Čagalj, Kočar, Bećiri, Kastelic.
Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 1, Malus 1, Babarskas 1, Janc 8 (2), Razgor, Marguč 1 (1), Grošelj 1, Poteko 2, Gajić, Suholežnik 1, Zarabec 4, Kodrin 5, Fižuleto, Mlakar 7, Žvižej 2.
Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (4), Celje Pivovarna Laško 3 (3).
Izključitve: Maribor Branik 12, Celje Pivovarna Laško 12 minut.
Rdeči kartoni: -

Gorenje Velenje - Riko Ribnica 31:23 (17:11)
Velenje - Rdeča dvorana. 600 gledalcev. Sodnika: Žitnik (Trebnje) in Smolko (Gornja Radgona).
Gorenje Velenje: Mazej, Cehte 6, Medved 6 (1), S. Burić, B. Burić, Tajnik, Szyba 1, Skube 3, Golčar 2 (1), Šoštarič 6 (1), Kleč 1, Gas 2, Zaponšek, Ratajec 2, Nosan 2.
Riko Ribnica: Leban 5 (1), Fink 3, Grebenc 4, Kavs, Heningman 4, Skušek 2 (2), Pucelj 1, Petek, Nosan 3, Klarič, Kljun 1, Perovšek, Benčina, Atanasov, Košmrlj.
Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (3), Riko Ribnica 3 (3).
Izključitve: Gorenje Velenje 2, Riko Ribnica 8 minut.

Koper 2013 - Urbanscape Loka 29:23 (13:12)
Koper - Dvorana Bonifika. 500 gledalcev. Sodnika: Palačković in Backović (oba Ljubljana).
Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Grzentič 2, Frank, Krečič 7, Matijaševič 3, Kocjančič, Vran, Moljk, Gorela 2, Rapotec 4, Smolnik 6 (3), Sokolič 2 (1), Marić, Bratkovič 3.
Urbanscape Loka: Jesenko, Rakovec, Šibanc 2, Gartner, Bogdanič-Jenko 8 (3), Kavčič 6, Štremfelj, Dolenec 2, Cingesar 3, Bradeško, Panjtar, Rant, Rebič, Kete 2, Vrbinc.
Sedemmetrovke: Koper 2013 5 (4), Urbanscape Loka 3 (3).
Izključitve: Koper 2013 8, Urbanscape Loka 4 minute.