Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 11.05.2016 21:32:25

Rokometni derbi: delitev točk

Rokometaši Gorenja Velenja in Celja Pivovarne Laško so se v tekmi 5. kroga končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi razšli z neodločenim izidom 26:26 (10:17).

Derbi je bil za vodilni ekipi zelo pomemben, še za odtenek bolj za Celjane, ki so imeli na lestvici točko manj po neodločenem izidu v Ribnici. Razpletel se je z delitvijo točk, tako da je razmerje med ekipama na vrhu ostalo nespremenjeno.

V napovedih sta bila oba stratega previdna, želela pa sta si spektakel pred polnimi tribunami. Ta želja se je rokometašem uresničila, toda domači privrženci rokometa so bili vsaj v prvem polčasu razočarani, kajti Celjani so bili v prve pol ure prepričljivo boljši.

Že po pobegu na 6:3 so gostje nakazali smer polčasa, pozneje so izkoristili dve izključitvi na strani domačih in povišali vodstvo na 8:3. Razlika pet ali več golov je nato ostala večji del prvega polčasa, Gorenje je prišlo na 7:11, pozneje pa, tudi zaradi dobre obrambe gostov in posredovanj vratarja Urbana Lasjaka, spet zaostalo in ob polčasu je bilo na semaforju 10:17, pri čemer so rokometaši Gorenja zapravili tudi vse tri sedemmetrovke v prvem delu.

Toda tekme po 30 minutah še zdaleč ni bilo konec. Velenjčani so se v nadaljevanju počasi pobirali in približevali, postali bolj natančni v napadu, vratar Benjamin Burić je popravil odstotek obramb, tudi z ubranjeno sedemmetrovko. Po delnem izidu 4:1 so bili nenadoma povsem zraven (20:21), sledilo pa je deset minut igre, v kateri so Celjani vodstvo povečevali na +2, Velenjčani pa so ga nižali na +1, dokler ni v 57. minuti Nejc Cehte poskrbel za izenačenje na 25:25.

V napeti končnici je Gorenje dvakrat izenačilo, goste je v zadnje vodstvo popeljal Jaka Malus, končnih 26:26 pa je v zadnji minuti, ko so imeli gostje igralca manj, postavil Blaž Kleč. V zadnjih sekundah sta imeli obe ekipi še po eno priložnost za osvojitev druge točke, ostalo pa je pri neodločenem izidu in napovedi vročega zaključka sezone.

Za domače je Cehte dosegel šest golov, enega več za Celjane pa Žiga Mlakar, pet že v prvem delu. V naslednjem krogu bodo 14. maja Celjani gostili Ribničane, Velenjčani pa bodo ta dan gostovali v Kopru.

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 26:26 (10:17)

* Rdeča dvorana, gledalcev 2000, sodnika: Backovič (Ljubljana), Smolko (Sv. Jurij pri Ščavnici).
* Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Cehte 6, Medved 3 (1), Ovniček. S. Burić, Levc, Szyba, Skube 4, Golčar, Šoštarič 4, Kleč 5, Gams, Ratajec 1, Nosan 2.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek 3, Malus 4, Babarskas 1, Janc 4, Razgor, Marguč, Grošelj, Poteko, Suholežnik, Zarabec 5, Kodrin 2 (2), Fižuleto, Mlakar 7, Žvižej.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (1), Celje Pivovarna Laško 2 (2).

* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Celje Pivovarna Laško 6 minut.
* Rdeč karton: /

Koper 2013 - Maribor Branik 28:26 (14:13)

* Dvorana Bonifika, sodnik: Nahtigal (Ljubljana).
* Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc, Grzentič, Krečič 3, Matijaševič 1, Gašperšič 1, Kocjančič, Ravlija, Moljk, Gorela 3, Rapotec 1, Smolnik 9 (4), Sokolič 4, Marič, Bratković 6 (3).
* Maribor Branik: Kastelic, Čudič, Žmavc, Kaleb 1, Špelić 10 (5), Jamnik, Poklar, Sok 4, Beloševič, Fidel 3, Bedrač, Brajović 4, Čagalj 1, Kočar, Bećiri 3.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 7 (7), Maribor Branik 6 (5).
* Izključitve: Koper 2013 8, Maribor Branik 4 minute.
* Rdeč karton: /.

Urbanscape Loka - Riko Ribnica 30:30 (16:18)

* Športna dvorana Poden, gledalcev 200, sodnika: Pirc (Sežana), Teršek (Trbovlje).
* Urbanscape loka: Panjtar, Vrbinc, Jesenko, Rakovec, Šibanc 3, Gartner 2 (2), Bogdanič-Jenko 10 (4), Kavčič 2, Štremfelj, Dolenec 1, Cingesar 2, Bradeško 3, Rant, Bergant, Rebič 1, Kete 6.
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 7 (1), Fink 2, Celmninš, Grebenc 7, Knavs, Henigman 1, Skušek 9 (5), Pucelj 2, petek, Nosan 2,Kljun, Benčina, Atanasov, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 8 (6), Riko Ribnica 6 (6).
* Izključitve: Urbanscape Loka 6, Riko Ribnica 14.
* Rdeč karton: Nosan (45.).