Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

ru
ru
0 14.05.2016 22:17:35

Velenjčani so se mučili

Koprčani so bili proti Velenju na zelo dobri poti, da dve točki zadržijo doma, saj so vodili že za sedem golov, ki pa jih je Gorenje nadoknadilo in na koncu po dramatičnem zaključku, ko sta sodnika razveljavila gol za izenačenje Tilna Sokoliča, prišli do pete zmage v končnici za prvaka.

Velenje je na Obali v šesti minuti vodilo s 4:1, v 15. minuti pa je že zaostajalo 4:7. Hitro sta bili ekipi spet skupaj (7:6), nato pa je koprska zasedba s tremi zaporednimi goli prisilila gostujočo klop oziroma Marka Šibilo, da je vzel še drugi timeout. Veliko bolje Gorenju po tem ni šlo, v 25. minuti je zaostajal s 15:10, pet golov razlike je bilo tudi ob polčasu. Na začetku drugega so Primorci še povišali prednost, v 44. minuti pa je po dveh zaporednih golih Senjamina Burića Velenje znižalo na 20:23. S tem so dobili nekaj prepotrebne energije, zaostanek so sčasoma zmanjševali, v 52. minuti prišli na 25:26, v 53. pa po golu Maria Šoštariča poravnali izid.
Koper je še enkrat prišel v prednost, po dveh golih Anžeta Ratajca pa so gosti po dolgem času vodili. Niko Medved je zadel za +2, Žiga Smolnik je v 58. minuti še zadel za gol zaostanka in nekaj upanja, v zadnjih sekundah pa je Tilen Sokolič že zadel za izenačenje, vendar sta sodnika gol razveljavila in dve točki sta šli v Velenje.
Prvi strelec tekme je bil Šoštarič s sedmimi goli, enega manj je dal Smolnik.

Koper bo v 7. krogu igral proti Celju Pivovarni Laško, Velenje proti Urbanscape Loki, Maribor Branik pa proti Riko Ribnici - vse tekme bodo v sredo.