5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 12.09.2015 22:15:00

Velenjčani poglobili celjsko krizo

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje s 4:0 (1:0).

Dvoboj ekip iz soseščine in začelja lestvice se je končal z visoko in zasluženo zmago gostiteljev. Izbranci Jerneja Javornika so tako prekinili niz štirih tekem brez zmage. Celjanom k dvigu z zadnjega mesta ni pomagal niti novi trener Iztok Kapušin, njegovi varovanci še naprej v obrambi ne delujejo dobro, na devetih tekmah so prejeli že 21 zadetkov.

Velenjčani so bili dobršen del prvega polčasa aktivnejši in podjetnejši, sprožili so več strelov od tekmecev iz Celja, enega nevarnejših pa Amer Krcić v 21. minuti, ko je povsem neoviran z glavo žogo poslal čez gol. Že pred tem je v 14. minuti moral Ivan Hosman posredovati tudi po strelu Maria Babića.

V drugi polovici polčasa gledalci niso videli posebej nevarnih akcij, omeniti velja 38. minuto, ko je Žiga Kous odbil žogo z golove črte po strelu Luke Prašnikarja. Zato pa so se domači navijači razveselili v 44. minuti, ko so domači povedli prek Ivana Knezovića, ki je zadel z glavo po podaji s prostega strela.

V drugem polčasu so Celjani igrali nekoliko bolje, a se v 68. minuti znašli v še višjem zaostanku. Ramon Soria Alonso je zakrivil enajstmetrovko po prekršku nad Prašnikarjem, z bele točke pa je zadel Stjepan Babić.

Celjani so nato pritisnili v želji po zadetku, poskus Ivana Firerja z glavo je Matej Radan v 71. minuti obranil, a pet minut pozneje so knapi še povišali prednost, potem ko je Amer Krcić spremenil smer žogi po ostri podaji pred gol. Končni izid je v 89. minuti postavil Milan Kocić, ki je zadel malce z desne strani s strelom čez Hosmana.

Rudar bo v 10. krogu v soboto gostoval pri Krki, Celje pa bo dan prej gostilo Krško.

Rudar - Celje 4:0 (1:0)

Velenje - Stadion Ob jezeru, gledalcev 1100, sodniki: Vinčić, Perger (oba Maribor) in Ul (Šentilj).
Strelci: 1:0 Knezović (44.), 2:0 S. Babić (68./11 m), 3:0 Krcić (76.), 4:0 Kocić (89.).
Rudar: Radan, Žitko, Knezović, Kocić, Ihbeisheh (od 82. Lešnik), S. Babić, Prašnikar, Bolha, M. Babić (od 87. Pišek), Krcić, Trifković (od 75. Tolimir).
Celje: Hosman, Vrhovec, Travner, Firer, Miškić (od 84. Spremo), Đurković (od 58. Ahmedi), Kous, Soria Alonso, Osman, Klapan (od 79. Težak), Vidmajer.
Rumeni kartoni: Krcić, Bolha, Knezović; Firer, Miškić, Soria Alonso.