Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

ou
ou
0 15.02.2015 16:21:28

Panvita Pomgrad klonila na zadnji oviri

Slovenski odbojkarski podprvaki, igralci Panvite Pomgrada iz Murske Sobote, se niso uvrstili na zaključni turnir srednjeevropske lige.

Na kvalifikacijskem turnirju v hrvaškem Nedelišću so po dveh gladkih zmagah nad hrvaškima ekipama Marino Kaštelo in Medžimurjem Centometalom v odločilni tekmi izgubili proti slovaškem Spartaku Myjavi. Izid je bil 1:3 (-25, 19, -22, -13), s tem pa so Prekmurci na turnirju zasedli drugo mesto. Najučinkovitejši igralec tekme je bil Aljoša Bogožalec, ki je v prvih dveh nizih dosegel 18 točk, v nadaljevanju pa dodal le še štiri.

Varovanci Dejana Fujsa so tekmo sicer sicer solidno začeli, a vseeno izgubili prvi niz. Ta je bil izenačen, Slovenci so imeli pobudo, ki pa so jo Slovaki v zaključku izničili in po zaslugi odličnega bloka, dosegli so kar sedem blok točk, od tega so štiri bloke podelili korektorju Bogožalcu, povedli z 1:0.

V drugem nizu pa so Sobočani le našli način, kako se izogniti slovaškemu bloku. Predvsem to velja za Bogožalca, ki je v tem delu dosegel kar deset točk in bil seveda najzaslužnejši za izenačenje na 1:1. Toda v nadaljevanju so se pri Prekmurcih spet pojavile težave v napadu, Bogožalec je dosegel vsega dve točki, skupno jih je v napadu Panvita dosegla le devet, kar je bil glavni razlog, da se je spet znašla v zaostanku. To je njene igralce očitno tudi psihično strlo, saj v četrtem nizu tekmecem več niso bili konkurenčni.

Spartak se je tako pridružil ACH Volleyju, Posojilnici Dob in Hypo Tirolu iz Innsbrucka, ki so jih na zaključni turnir (gostil ga bo Dob), uvrstili neposredno.