Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

ps
ps
0 28.03.2015 21:07:32

Omić sekundo in pol pred koncem potopil Krko

V drugem krogu drugega dela lige za prvaka slovenskega prvenstva je Union Olimpija premagala Krko z 88:86.

Drugič v sedmih dneh sta si nasproti stali najboljši slovenski ekipi. Po zmagi v ligi ABA so Ljubljančani slavili tudi tokrat, resda pa precej težje, kot prejšnjo soboto.

Krka je povedla s 5:0, a je Olimpija hitro izenačila, izid je bil nazadnje poravnan, ko je na semaforju kazalo 10:10. Nato so zmaji prevzeli pobudo in bili v prednosti ves prvi polčas. Do 9. minute sta vse točke za Olimpijo dosegla le Klemen Prepelič (6) in Alen Omić (9), šele takrat so se jima v rubriki dosežene točke počasi začeli priključevati tudi soigralci.

mulalic nm
Prepelič je bil tisti, ki ga obramba Krke v prvih 20 minutah nikakor ni znala ustaviti. Ob odhodu na veliki odmor je dosegel že 17 točk, od tega pet trojk. Ne dosti slabši je bil Omić, ki je do polčasa dal 13 točk, toliko kot na drugi strani najboljši strelec Krke Mirko Mulalić (tri trojke). Olimpija je prek Halila Kanacevića sredi 13. minute prvič vodila za deset točk (31:21), toda tehnična napaka Memiju Bečiroviću je Krko na hitro vrnila nazaj v igro, dobro minuto pozneje je bilo le še 31:28.

Sredi druge četrtine sta pri Ljubljančanih tehnični napaki zapored dobila še Prepelič in Marko Marinović, a to je očitno še bolj podžgalo gostitelje, ki so po peti trojki Prepeliča v 17. minuti vodili za osem (38:30). Do izteka četrtine so Novomeščani prednost prepolovili in bili lahko celo bolj zadovoljni z izidom, glede na prikazano v prvih 20 minutah.

Tretjo četrtino so spet bolje začeli zmaji, ki so po košu Kanacevića vodili s plus devet (51:42),  pri izidu 54:47 pa se je začela serija Krke. Olimpija več kot tri minute ni dosegla koša, Dolenjci na drugi strani v tem času 13 in prišli do svoje najvišje prednosti na srečanju (60:54). Prepelič je v tretjem delu igre dal le dve točki, na drugi strani se je razigral Malcolm Armstead, ki je dal deset točk in bil najbolj zaslužen, da so Novomeščani  v zadnjih deset minut krenili s prednostjo.

prepelic nm
Toda ta je bila minimalna, kar je obetalo razburljivo odločilno četrtino. In takšna je tudi bila. Olimpija je vodstvo Krke za štiri s konca 32. minute spremenila v prednost za tri dve minuti pozneje. Tri minute pred iztekom je bil izid izenačen na 79, nato je stvari v svoje roke najprej vzel Armstead, vrnil mu je Prepelič in na začetku zadnje minute sta bili ekipi še vedno poravnani na 84. Chris Booker je Krko povedel v vodstvo, Marinović je s črte prostih metov izenačič, gostje so svoj naslednji napad zgrešili, Omić pa je sekundo in pol do konca zadel za prednost zmajev. Po minuti odmora je Armstead metal za tri, bil zelo blizu, a zgrešil in zmaga je spet ostala v Ljubljani.

Union Olimpija - Krka 88:86 (23:18, 44:40, 64:66)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1800, sodniki: Pukl (Maribor), Majkič (Hrastnik), Španič (Postojna).
UNION OLIMPIJA: Rupnik 5, Marinelli, Hrovat 5, Vučetič, Murić 3, Nikolov 16 (8:9), Omić 28 (4:5), Prepelič 22 (2:2), Jagodnik, Marinović 2 (2:2), Kancević 9.
KRKA: Krivec, Rojc 6 (4:5), Wangamene 12 (2:2), Armstead 25 (3:4), Mulalić 18 (1:2), Joksimović 5 (3:3), Booker 14, Polutak, Hukić 3 (1:2), Zatezić, Lapornik 3, Halilović.
Met za tri točke: Union Olimpija 12:27 (Prepelič 6, Nikolov 2, Kanacević, Murić, Rupnik, Hrovat po 1), Krka 8:20 (Mulalić 3, Armstead 2, Booker 2, Lapornik).
Prosti meti: Union Olimpija 18:19, Krka 14:18.
Osebne napake: Union Olimpija 21, Krka 23.