Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 22.05.2015 22:30:41

Liga Telemach: Šoštanjčani uspešnejši tudi v drugo

Košarkarji Vzajemcev Lastovke so v 3. krogu lige Telemach za obstanek že v začetku tedna premagali Hopse Polzelo, danes pa so bili uspešni še košarkarji Elektre Šoštanj, ki so bili boljši od Terme Olimie Podčetrtek.

V prvi medsebojni tekmi so pred 14 dnevi zmagali Šoštanjčani s 93:76. Košarkarji iz Podčetrtka so v tej zelo izenačeni skupini moštev lovili pomembno tretjo zmago, na koncu pa so po slabšem začetku neuspešno lovili tekmece.

Zmago je nazadnje domačim odnesla že prva četrtina. Po solidnem začetku so namreč povsem popustili, gostje pa so minimalno vodstvo iz tretje minute (11:8) do konca četrtine spremenili v trdnih +14 (27:13).

Nadaljevanje je bilo za Terme Olimia boljše, drugo četrtino je dobila za pet točk in tako še ostala v igri. V zadnji minuti in pol tretje četrtine pa so domači močno zmanjšali zaostanek in z le tremi točkami minusa napovedali oster boj do konca dvoboja. Ko je Igor Spešič zadel prosti met za znižanje na 63:64, pa so bili povsem blizu, a je Elektra obdržala minimalno prednost, Travis Cohn pa je nato štiri minute pred koncem goste spet odpeljal do varnega naskoka, ki se je ob koncu ustavil pri devetih točkah.

Najboljši pri gostih je bil s 24 točkami Cohn, pri domačih sta s po 13 končala Spešič in Adin Kavgić.

VZAJEMCI DO DRUGE
Vzajemci so prišli do druge zmage v ligi za obstanek. Potem ko so v prvem polčasu nakazali, da bosta novi dve točki bolj ali manj formalnost, pa so Polzeljani v drugem delu igre pokazali boljši odpor, nekajkrat tudi vodili, v odločilnih trenutkih pa so domače navijače po zaslugi dobro izvedenih prostih metov razveselili gostitelji.

Ti so tekmo začeli izvrstno in si v prvih desetih minutah priigrali lepo prednost, ki so jo držali vse do konca polčasa. Toda nato se je zgodba začela spreminjati.

Sredi tretje četrtine so gosti celo povedli, v zadnjo četrtino pa šli s petimi točkami zaostanka. Čeprav so domači osem minut pred koncem vodili za osem točk, pa se Polzeljani niso pustili.

Hitro so ujeli priključek, izid izenačili, tudi povedli za točko, toda v zadnji minuti so bili bolj zbrani domači igralci, ki so s prostimi meti Marcela Mihaliča in Dragana Pušiča 19 sekund pred koncem prišli do štirih točk prednosti. Te pa gostom ni uspelo nadoknaditi.

Pri domačih je bil s 26 točkami najboljši Mihalič, ki je dodal še sedem podaj in tri skoke, velik delež pa je prispeval tudi Balažic z 20 točkami. Pri gostih je z 20 točkami in 10 skoki prednjačil Uroš Godler, Simo Atanacković pa je 13 točkam dodal 16 skokov.

V naslednjem krogu 30. maja bodo Hopsi Polzela gostili Terme Olimia Podčetrtek, isti dan pa bo še tekma Elektra Šoštanj - Vzajemci Lastovka.

Terme Olimia Podčetrtek - Elektra Šoštanj 73:84 (13:27, 36:45, 57:60)
* Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Benko, Grbić (oba Ljubljana).
* Terme Olimia: Globovnik 3, Pešič 5 (2:2), Kavgić 13 (4:6), Žvan 11, Gobec 3, Spešič 13 (7:11), Štruc 8, Remus 11 (3:4), Švigelj 6 (2:2).
* Elektra: Kosi 7, Čebašek 19 (1:2), Cohn 24 (3:5), Zagorc 7 (3:4), Bukovič 5 (1:2), Bajramlić 9 (3:4)Brčina 13 (2:4), Brčina 13 (2:4).
* Prosti meti: Terme Olimia 18:25, Elektra 13:21.
* Met za tri točke: Terme Olimia 7:27 (Štruc 2, Globovnik, Pešič, Kavgić, Žvan, Gobec), Elektra 11:27 (Čebašek 4, Cohn 3, Brčina 3, Kosi 1).
* Osebne napake: Terme Olimia 24, Elektra 25.
* Pet osebnih: Kavgić (38.), Lekič (22.).

Vzajemci Lastovka - Hopsi Polzela 97:94 (28:18, 54:44, 71:66)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 100, sodniki: Španič, Mauer (oba Postojna) in Škrbec (Kranj).
* Vzajemci Lastovka: Mihalič 26 (13:13), Ulčar 2, Percel 14 (1:3), Mišič 9 (2:4), Pušič 13 (1:2), Kopač 7 (1:4), Marolt 6 (4:6), Balažic 20 (3:4).
* Hopsi Polzela: Abramovič 15, Rizman 15 (5:6), Vuković 9, Pungartnik 10 (2:2), Zolotić 6 (2:3), Godler 20 (5:6), Atanacković 13 (5:8), Ahmedović 6 (4:4).
* Prosti meti: Vzajemci Lastovka 25:36, Hopsi Polzela 23:29.
* Met za tri točke: Vzajemci Lastovka 12:35 (Balažic 3, Percel 3, Mihalič 3, Pušič 2, Mišič), Hopsi Polzela 13:38 (Abramovič 5, Godler 3, Pungartnik 2, Rizman 2, Vuković).
* Osebne napake: Vzajemci Lastovka 26, Hopsi Polzela 32.
* Pet osebnih: Mihalič (40.); Abramovič (40.), Zolotić (40.).