Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Nas bo Elon Musk pokončal?

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 06.01.2024 16:19:09

Kansai Helios Domžale - Terme Olimia Podčetrtek 93:85

Košarkarji Kansaija Heliosa Domžal so v 14. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia Podčetrtek s 93:85 (23:16, 38:39, 75:63).

* ŠD Domžale, gledalcev 150, sodniki: Mohorič (Velenje), Palčič (Postojna), Mušić (Rogatec).
* Kansai Helios: Blomgren 17 (2:2), Mirtić 20 (3:5), Nemanič 11 (1:1), Copot 14 (4:5), Glišić 2, Zemljič 19 (2:2), Sirc 1 (1:2), Daneu 9 (5:5).
* Terme Olimia: Pelko 6, Bratož 18 (3:3), Stoimenov 13 (0:2), Atanacković 24 (1:2), Livadić 6, Pajk 6, Švigelj 5 (1:1), Struger 7 (1:2).
* Prosti meti: Kansai Helios 18:22, Terme Olimia 6:10.
* Met za tri točke: Kansai Helios 13:28 (Zemljič 5, Blomgren 3, Nemanič 2, Copot 2, Mirtić), Terme Olimia 9:21 (Bratož 3, Atanacković 3, Pelko 2, Stoimenov).
* Osebne napake: Kansai Helios 20, Terme Olimia 24.
* Pet osebnih: /.

Domžalčani so prišli do desete zmage v ligi in ostajajo na drugem mestu lestvice. Odločilen korak k zmagi so naredili v drugem polčasu, ko so z učinkovito igro predvsem v tretji četrtini Termam Olimia zadali prvi poraz po 4. decembru. Podčetrtani so na sedmem mestu z devetimi porazi.

Domžalčani, ki imajo veliko težav s poškodbami, po novem bo do konca sezone manjkal tudi njihov prvi podajalec Nejc Barič, so prvo četrtino dobili za sedem točk, toda Podčetrtani so bolje odigrali drugih deset minut, tako da so na glavni odmor sami nesli točko prednosti.

Dotlej so imeli devet skokov več in boljši met iz igre (53-odstoten, domači pa 41-odstotnega). Toda gostitelji so v tretjih desetih minutah bili ves čas v prednosti, dosegli so kar 37 točk ter prišli do 12 točk naskoka. S tako razliko pa sta ekipi šli v zadnjo četrtino.

Takšno oziroma podobno razliko so domžalski košarkarji ohranjali tudi v tem delu igre, ko pa je Jan Zemljič z velike razdalje ob izteku napada zadel za 87:75 dobri dve minuti pred koncem, je to pomenilo že odločilen korak proti zmagi.

Pri domačih je Tibor Mirtić dosegel 20 točk (še sedem skokov in toliko podaj), Zemljić je ob petih trojkah prispeval eno manj, Perttu Blomgren pa jih je zbral 17.

Pri gostih je s 24 točkami prednjačil Simo Atanacković, 18 točk ter po šest skokov in podaj pa je vpisal Domen Bratož.

Domžalčani bodo v 15. krogu v petek gostovali pri Rogaški, Podčetrtani pa bodo v sredo gostili Krko.

Značke: košarka, dp