Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Martin Metelko
Košarkarji Krke so v 15. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia z 98:76.

Terme Olimia - Krka 76:98
(17:22, 38:49, 54:73)
* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 100, sodniki: Španić (Postojna), Škrbec (Kranj), Rebeušek (Celje).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pajk 3, Vukotić 7 (2:2), Škorjanc 18, Stoimenov 6 (2:4), Struger 6, Bratož 12, Atanacković 22 (5:5), Livadić 2.
* Krka: Planinić 19 (1:1), Hamilton 11 (2:2), Stergar 14 (1:1), Bobnar 3, Bačvić 10 (2:2), Cerkvenik 14 (4:4), Jurković 11 (1:3), Špan 9, Škedelj 3, Macura 4 (2:2).
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 9:11, Krka 13:15.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 13:26 (Škorjanc 4, Bratož 4, Atanacković 3, Pajk, Vukotić), Krka 11:29 (Jurković 2, Cerkvenik 2, Bačvić 2, Škedelj, Špan, Stergar, Hamilton).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 24, Krka 18.
* Pet osebnih: Macura (33.), Vukotić (39.).

Potem ko so košarkarji Term Olimia v decembru izgubili le eno od šestih tekem v ligi Nova KBM in pokalu Spar, so leto 2024 začeli z dvema porazoma. V soboto so izgubili v Domžalah, danes pa doma s Krko.

Novomeščani so drugo zmago proti Podčetrtčanom v tej sezoni, trinajsto skupno, dosegli precej lažje kot prvo v Novem mestu (93:92). Vodili so praktično vseh 40 minut, vprašanje zmagovalca pa so rešili pred zadnjo četrtino, ko se je razlika na semaforju povzpela do dvajsetih točk.

Pri Krki se je vseh deset igralcev vpisalo med strelce, šest pa jih je imelo dvomestne številke. Darko Planinić je zbral 19 točk, po 14 pa sta jih dodala Leon Stergar in Miha Cerkvenik.

Na domači strani, ki je zadela 13 trojk s 50-odstotnim metom, sta bila najbolj razpoložena Simo Atanacković z 22 točkami (trojke 3:5) in Gašper Škorjanc z 18 (trojke 4:5).

Terme Olimia bodo naslednjo tekmo igrale čez deset dni na Polzeli. Krka bo konec tedna v ligi Aba gostila Budućnost, v 16. krogu lige Nova KBM pa jo v Novem mestu čaka Rogaška (16. 1.).