Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 08.01.2024 21:34:39

Kranjčani domačim niso pustili nobenih možnosti

Luka Vovk
Košarkarji kranjskega ECE Triglava so v 14. krogu lige Nova KBM v gosteh premagali Šentjur z 81:63 (20:17, 43:28, 61:45).

Šentjur - ECE Triglav Kranj 63:81
(17:20, 28:43, 45:61)
* Dvorana Hruševec, gledalcev 100, sodniki: Petek (Limbuš), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Savić (Brežice).
* Šentjur: Čevizović 16, Belko 7, Zupan 20 (1:5), Benić 1 (1:2), Iyiola 13 (1:1), Durnik 1 (1:2), Gunzek 3, Zajko 1 (1:2), Sebič 1 (1:2).
* ECE Triglav Kranj: Dornik 14, Čabrilo 17 (4:4), Maček 10, Šikanić 13, Urbiha 9 (2:2), Brenkuš 2, Zulić 12 (3:4), Babšek Vrečko 2, Petkovski 2.
* Prosti meti: Šentjur 6:14, ECE Triglav Kranj 9:10.
* Met za 3 točke: Šentjur 9:28 (Čevizović 4, Zupan 3, Belko, Gunzek), ECE Triglav Kranj 8:19 (Dornik 2, Maček 2, Čabrilo, Šikanić, Urbiha, Zulić).
* Osebne napake: Šentjur 20, ECE Triglav Kranj 23.
* Pet osebnih napak: Belko (35.), Smrekar (38.).

Gorenjski košarkarji so dosegli peto zmago v prvem delu državnega prvenstva, drugo na gostujočem igrišču. Po zmagoslavju na Polzeli so obe točki osvojili tudi v Šentjurju. Osmoljenci zadnje tekme kroga ostajajo na sredini razpredelnice, na 14 odigranih tekmah imajo polovičen izkupiček (7-7).

Tekma je bila izenačena le v uvodni četrtini, nato pa so v dvorani Hruševec zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Danijela Radosavljevića. V drugi četrtini so pri zaostanku 24:25 naredili delni izid 13:0 in povedli s 37:25, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa dosegli ob odhodu na veliki odmor (43:28).

Gorenjci so imeli v drugem polčasu škarje in platno v svojih rokah, gostitelje so zasenčili v vseh elementih igre in zasluženo zmagali. Največ so vodili za 26 točk (78:52).

Pri Kranjčanih je pet košarkarjev doseglo več kot deset točk, najbolj učinkovit pa je bil Črt Čabrilo s 17 točkami in osmimi podajami. Pri gostiteljih je Nejc Zupan dosegel 20 točk, Abayomi Iyiola pa je 13 točkam dodal še 11 skokov.

Šentjur bo v naslednjem krogu 13. januarja gostoval v Šenčurju, ECE Triglav Kranj pa dva dni kasneje pri ljubljanski Iliriji.

Izidi, 14. krog:
- sreda, 3. januar:
Krka - LTH Castings                    101:64 (25:21, 50:45, 75:58)

- petek, 5. januar:
GGD Šenčur - Rogaška                    74:73 (18:17, 38:37, 53:55)

- sobota, 6. januar:
Kansai Helios - Terme Olimia Podčetrtek 93:85 (23:16, 38:39, 75:63)
Hopsi Polzela - Ilirija                 81:103 ((22:19, 42:42, 56:78)

- ponedeljek, 8. januar:
Šentjur - ECE Triglav Kranj             63:81 (17:20, 28:43, 45:61)

10. Hopsi Polzela         14   3  11  1124:1276  17

* Opomba: Tekma med Ilirijo in Rogaško je bila zaradi kršenja pravil registracije igralcev Rogaške registrirana z 20:0 v korist Ilirije.