STA/bk
0 24.09.2014 18:19:51

Strelska suša traja že 294 minut

Drago Wernig - TAKA
Nogometaši Zavrča in Celja so se v 10. krogu Prve lige Telekom Slovenije na Ptuju razšli z neodločenim izidom 0:0.

Ekipi, ki se bosta srečali v četrtfinalu pokala Slovenije, sta se na Ptuju razšli brez zadetkov. Tudi sicer tekma ni bila posebej razburljiva, čeprav sta moštvi v prvem polčasu vsaka po enkrat zatresli okvir vrat. Pri Zavrčanih škripa predvsem pri zaključkih akcij, saj njihovi igralci niso dosegli gola že 294 minut.

Domačini so sicer prvi resno zagrozili, v deveti minuti je Dino Kresinger s strelom z glavo zatresel okvir celjskih vrat. Sledila je konkretnejša igra gostov, ki so si priigrali kar nekaj (polpriložnosti), najbolj nevarno pa je bilo 22. minuti.

Tilen Klemenčič je žogo iz avta oddal Mislavu Oršiću, ki je podal pred vrata do Benjamina Verbiča, domači branilci pa so mu žogo tik pred golovo črto izbili. V 39. minuti so bili Celjani spet blizu izenačenja, saj je Nikola Šafarić po kotu v gneči pred vrati malce nespretno odreagiral in zadel prečko domačih vrat.

V uvodu drugega polčasa sta ekipi sprožili po nekaj nenatančnih oziroma preslabih strelov, v 77. minuti pa je Lovro Cvek z 20 metrov spet resneje zagrozil, ko je za malo zgrešil cilj. Zadnjo lepšo priložnost na tekmi je v 87. minuti zapravil Valon Ahmedi, čigar strel je obranil Marko Ranilović.

Zavrč bo v 11. krogu v nedeljo gostil Velenjčane, Celjani pa bodo dan prej gostili Domžale.

Zavrč - Celje   0:0

Ptuj - Mestni stadion. 350 gledalcev. Sodniki: Sagrković (Vrhnika), Rojko (Logatec) in Povšnar (Zagorje ob Savi).
Strelci: /.
ZAVRČ: Ranilović, Dedić, Datković, Kristić, Sambolec, Matjašič (od 90. Roškar), Cvek, Šafarić, Polić (od 57. Kelenc), Antolek (od 81. Brdar), Kresinger.
CELJE: Kotnik, Krajcer, Klemenčič, Žitko, Vrhovec, Vidmajer, Verbič, Miškić (od 90. Gobec), Oršić (od 79. Lovrečič), Ahmedi, Sunny.
Rumeni kartoni: Sambolec, Kresinger, Šafarić, Datković.