Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

nu
nu
0 04.03.2015 22:00:38

21. krog PLTS: Prek Stožic na vrh lestvice

Enaindvajseti krog Prve lige Telekom Slovenije bi moral biti odigran že 21. in 22. februarja, a je bil zaradi vremenskih razmer preložen na današnji dan.

Zvečer so bile vse oči uprte v ljubljanske Stožice, kjer sta se udarila Olimpija in Maribor. To je bil šele njun drugi medsebojni dvoboj v tej sezoni. Prvi, ki se je 4. oktobra lani zgodil v Ljudskem vrtu, je postregel s pravo nogometno poslastico. Srečanje pa se je končalo z rezultatom 3:3

Tokratni obračun ni postregel s takšno strelsko predstavo kot prejšnji, kljub temu pa so gledalci lahko prišli na svoj račun. Nekoliko bolje so srečanje sicer začeli domači nogometaši, uvodni nalet pa se je končal že po dobrih desetih minutah. Takrat je moral igrišče zapustiti najboljši strelec Olimpije Andraž Šporar, v igro pa je vstopil Aleksandar Rodić. Takrat se je tehtnica prevesila na stran gostov, ki so ob koncu prvega polčasa prek Welleja N'Diayeja dosegli edini zadetek na srečanju.

ZA UVOD ZMAGA KOPRA
Krog sta s primorskim derbijem odprla Gorica in Koper. Gostje, ki so v tem delu prvenstvu prvič igrali, saj so nedeljsko tekmo zaradi viroze v taboru Celja preložili na naslednjo sredo, v zadnjem času še naprej ostajajo nerešljiva uganka za Novogoričane. Potem ko so zadnje štiri prvenstvene tekme proti Gorici dobili z 1:0, so danes dodali novo zmago v ta niz.

celje krka ap 7
Arsen Perić
Premiero v spomladanskem delu so dočakali tudi Celjani, virusna okužba pa jim je očitno vzela kar nekaj energije. Grofje so se namreč v Areni Petrol dodobra namučili s predzadnjo Krko. Po prvem polčasu je bil izid izenačen na 1:1, v drugem delu igre pa je končnih 2:1 postavil Sunny Omoregie.

Presenečenje so pripravili Radomljani, ki so se hitro pobrali po visokem sobotnem porazu z Olimpijo. Na obračunu z velenjsko zasedbo so nastopili okrepljeni s štirimi nogometaši, na drugi strani pa je Rudar v Domžale prišel oslabljen. To so očitno s pridom izkoristili gostitelji in slavili z 1:0.

zavrc domzale gw1
Grega Wernig
Zavrčani so uspešno krstili novo tribuno za 1100 gledalcev. Ta sicer ni bila čisto polna, toda tisti na njej so videli zmago precej spremenjene završke ekipe proti doslej vodilnim Domžalam. Zavrč se tako drži v zgornji polovici lestvice, medtem ko začetek spomladanskega dela za Domžalčane ni najbolj uspešen, saj so ob današnjem porazu v prejšnjem krogu dobili "le" točko v Velenju.