Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 15.11.2015 17:46:00

2. SNL: Radomljam jesenski naslov

Drago Wernig - TAKA
Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so si v soboto z zmago proti Ankaranu z 2:0 krog pred koncem priigrali naslov jesenskega prvaka v 2. SNL. Danes sta bili na sporedu še preostali srečanji. Ptujska Drava je z 1:0 v gosteh premagala kranjski Triglav, Aluminij in Farmtech Veržej sta se razšla z neodločenim izidom 2:2.

Tolminski nogometaši so z učinkovito igro razveselili svoje pristaše, saj so na derbiju zadnjeuvrščenih ekip prvenstvene lestvice proti gostom iz Šenčurja dosegli kar pet golov. Tri je s klasičnim hat-trickom prispeval Dejan Sokanović.

Radomlje so na gostovanju v Ankaranu osvojile vse tri točke. Z zmago so si varovanci trenerja Dejana Djuranovića tudi teoretično priborili naslov jesenskega prvaka, čeprav je do konca še en krog.

Tudi v Dobu so gledalci videli veliko golov, pet, kar štiri že v prvem polčasu. Domačini so po prvih 45 minutah vodili s 3:1, na začetku drugega polčasa so sicer gostje izid znižali, vendar do preobrata ni prišlo.

Dve tekmi bosta na sporedu v nedeljo. Kranjski Triglav bo gostil ptujsko Dravo, v Kidričevem pa bo domači Aluminij igral z Veržejem.

Aluminij je brez treh točk ostal v 90. minuti, ko je Arpad Vaš zadel za 2:2. Zmago Dravi je že v osmi minuti priigral David Lonzarić.

ANKARAN - RADOMLJE 0:2 (0:0)
* Ankaran, gledalcev 60, sodniki: Lacković (Miklavž na Dravskem), Benc (Rače), Kordež (Dol pri Ljubljani).
* Strelca: 0:1 Osmanaj iz 11-m (65.), 0:2 Jakovljević (73.).
* Ankaran: Počkaj, Mate (od 73. Rodica), Lekić (od 78. Furjan), Badžim, Zlatič, Pletikos, Mršič, Rudonja (od 70. Vodeb), Bordon, Valenta, Zemljak.
* Kalcer Radomlje: Ivačič, Hlede (od 85. Zukić), Jazbec, Jakovljević, Rems, Lidjan, Šipek, Jurčevič, Osmanaj (od 70. Avbelj), Zorc (od 78. Primc), Stoiljković.
* Rumeni kartoni: Zlatič, Badžim; Stoiljković, Jakovljević.
* Rdeči karton: /.

TOLMIN - ŠENČUR 5:1 (2:0)
* Tolmin, gledalcev 280, sodniki: Habjanič (Murska Sobota), Smej (Fokovci), Herženjak (Lendva).
* Strelci: 1:0 Kavčič (40.), 2:0 Osuji Amarachi iz 11-m (45.), 3:0 Sokanović (51.), 4:0 Sokanović (66.), 5:0 Sokanović (73.), 5:1 Kokalj (90.).
* TKK Tolmin: Deronja, Slavec, Kucalović, Šuligoj (od 78. J. Šturm), Rojc, Kavčič, Osuji Amarachi, Rakušček, Kadrija (od 33. Jarc), Sokanović (od 74. D. Šturm), Zornik.
* Šenčur: Pečnik, Splichal, Suljević, Draksler, Zukanovič, Markič (od 46. Krajc), Schwarzmann, Cesar (od 54. Mlakar), Burkeljca (od 46. Kokalj), Rujović, Jogić.
* Rumeni kartoni: Zornik, Rojc; Draksler, Splichal, Zukanovič.

DOB - ZARICA 3:2 (3:1)
* Dob, gledalcev 100, sodniki: Bukovec (Lendava), Burjan (Hajdina), Gabrovec (Markovci).
* Strelci: 1:0 Semler (2.), 1:1 Šujica (13.), 2:1 Klopčič (26.), 3:1 Leskovar (40.), 3:2 Bleidea (59.).
* Roltek Dob: Vezirovič, Klopčič, Češnjevar, Račić, Lukanc, Kunstelj, Leskovar, Lunder, Semler (od 88. Jemec Kocjan), Čretnik, Avbelj (od 76. Pele).
* Zarica: Mulalić, Djukić, Babić, Frelih, Ajdovec, Peternel (od 72. Smajić), Križaj, Pirc, Šujica, Božičić (od 46. Blejdea Andrei), Robnik (od 52. Marinković).
* Rumeni kartoni: Kunstelj, Lukanc, Čretnik, Češnjevar; Ajdovec, Križaj.

TRIGLAV KRANJ - DRAVA PTUJ 0:1 (0:1)
* Kranj, gledalcev 200, sodniki: Kovačič (Grosuplje), Anželj (Tišina), Topolnik (Ljutomer).
* Strelec: 0:1 Lonzarić (8.).
* Triglav Kranj: Džafić, Guberac, Poplatnik (od 62. Ljubijankić), Šturm, Udovič (od 72. Šmit), Mlakar, Kuhar, Jugovar, Gvardjančič, Borenović, Bukara.
* Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Perger, Tomažič Šeruga, Lonzarić, Romih, A. Čeh, Horvat (od 55. Kato), Tisaj (od 80. Pauko), N. Čeh (od 88. Kidrič), Krajnc.
* Rumeni kartoni: Šturm, Borenović, Bukara, Šmit; Kato, A. Čeh, Krajnc.
* Rdeč karton: /.

ALUMINIJ - FARMTECH VERŽEJ 2:2 (1:0)
* Kidričevo, gledalcev 100, sodniki: Sagrković (Vrhnika), Kasapović (Ljubljana), Vojska (Dob).
* Strelci: 1:0 Kozar (41.), 1:1 Petek (65./11-m), 2:1 Bizjak (84.), 2:2 Vaš (90.).
* Aluminij: Janžekovič, Topolovec, Vrbanec (od 89. Kajtna), Kozar (od 80. Ploj), Nikolić, Bizjak, Vezjak, Turkalj, Škoflek, Čeh (od 73. Kurež), Damiš.
* Farmtech Veržej: Andrejč, Vok, Srnec, Kaučič, Dobaj (od 46. Lukač), Čuk, Trstenjak, Petek, Ropoša (od 56. Mauko), Vaš, Vinkovič (od 62. Kušnik).
* Rumeni kartoni: Nikolić, Kozar, Vrbanec, Damiš; Kušnik, Vok, Kaučič.
* Rdeč karton: Nikolić (53.).