Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

ru
0 28.01.2015 20:36:16

Francozi previsoka ovira

Slovenska rokometna reprezentanca je izgubila četrtfinalni dvoboj s Francijo.

Galski petelini so dvoboj dobili s 32:23 (18:10) in se bodo v polfinalu pomerili s Španci, ki so bili s 25:24 (11:11) boljši od Dancev.

Slovenski rokometaši so bili daleč od španske zgodbe, v obračunu proti aktualnim olimpijskim in evropskim prvakom pa jih je pokopal katastrofalen uvod v tekmo. Izbrance selektorja Borisa Denića v nadaljevanju čakata še dve tekmi za uvrstitev od petega do osmega mesta.

SLK_5807a
Slavko Kolar

Najprej se bodo v petek, 30. januarja, pomerili z Dansko, od razpleta tega obračuna pa bo odvisno ali bodo dan kasneje igrali za peto ali sedmo mesto. Drugi par četrtfinalnih osmoljencev je Nemčija - Hrvaška, medtem ko sta polfinalna para Poljska - Katar in Španija - Francija.

Slovenci pred dvobojem niso kazali prav nobenega strahu pred štirikratnimi svetovnimi, dvakratnimi olimpijskimi in trikratnimi evropskimi prvaki, a Francozi so zelo hitro pokazali svojo moč, predvsem pa so s pridom izkoristili nezbrano tekmečevo igro.

SLK_5762a

Denić je v prvo postavo uvrstil štiri legionarje, ki si kruh služijo v Franciji (Jure Dolenec, Dragan Gajić, Klemen Cehte in Matej Gaber), poleg njih pa še Uroša Zormana in Luko Žvižeja. Že v uvodu so Francozi povedli z 1:6, ko je reagirala slovenska klop - po seriji zapravljenih čistih strelih, - je že v deseti minuti zahtevala minuto odmora.

V slovenski igri je šepala igra v napadu, o čemer veliko pove 12-minutni strelski post. Ob tem je bil v tekmečevih vratih izjemno razpoložen Thierry Omeyer, ki je v uvodnih petnajstih minutah zbral osem obramb in Slovencem nagnal strah v kosti.

Njihov zaostanek je naraščal, v prvi polovici tekme pa je najvišji znašal devet golov - v 18. minuti je bilo 8:17, v 28. pa 9:18.

V drugem polčasu so jim trikolorji, ki si v prvem polčasu navkljub svoji tradicionalni brezkompromisni igri niso prislužili nobene izključitve (prvo so si prislužili šele v 47. minuti), že v četrti minuti nadaljevanja ušli na enajst golov (10:21).

Denićevi izbranci so nato dvignili raven svoje igre, tudi na račun manj zavzete francoske igre in se jim v 44. minuti približali na šest golov (17:23). Razmerje moči se ni spremenilo niti po minuti odmora francoskega selektorja Clauda Oneste. Slovenija se je po izključitvi Jeroma Fernandeza in Luke Karabatića v 48. približala na 19:24, le minuto pa z zadetkom Marka Bezjaka na 20:24.

SLK_5805a

A nato so se v slovenski ekipi znova prikradle nekatere tehnične napake, Francija pa je z delnim izidom 4:0 spet ušla (20:28) in odločila vprašanje o zmagovalcu.

V slovenski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Luka Žvižej s šestimi goli, Klemen Cehte, Jure Dolenec in Dragan Gajić so jih dosegli po štiri.

Slovenija - Francija 23:32 (10:18)

Doha - Dvorana Al Sadd, gledalcev 3000, sodnika: Novotny in Horaček (oba Češka).
SLOVENIJA: Škof, Prošt, Kavtičnik 1, Natek 1, Cehte 4, Dolenec 4, Špiler, Skube 1, M. Žvižej, L. Žvižej 6, Gaber, Zorman 1, Bezjak 1, Kozlina, Gajić 4 (2), Bundalo.
FRANCIJA: Dumoulin, Omeyer, Fernandez, Barachet 3, Anić, Narcisse 6, Joli 4 (2), Nyokas 2, N. Karabatić 5, Mahe 4, Grebille, Accambray, Sorhaindo 1, Guigou 1, L. Karabatić 3, Porte 3.
Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Francija 2 (2).
Izključitve: Slovenija 10, Francija 4 minute.