Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 09.11.2014 19:24:14

17. krog PLTS: Občinski derbi vodilnim Domžalam

Štiri tekme 17. kroga domačega nogometnega prvenstva so že za nami, na treh smo bili priča zmagi gostov.

V nedeljo so na zelenico kot prvi stopili nogometaši Krke in Maribora. Državni prvaki so v Novem mestu zabeležili deseto letošnjo zmago, večino dela pa so opravili že v prvem polčasu, ko so v razmaku dobrih petih minut dosegli dva zadetka.

Včeraj bi moral biti na sporedu tudi občinski derbi med vodilnimi Domžalčani in Radomljani, a je bil zaradi obilnih padavin prestavljen na nedeljo.

CELJANI ŠE NAPREJ BREZ PORAZA
V soboto je bilo v najstarejšem slovenskem mestu odigrano uvodno dejanje kroga, tam sta se že v zgodnjih popoldanskih urah pomerila Zavrč in Olimpija. Slednja je slavila zmago z 2:0, v prvem polčasu je zadetek dosegel Andraž Šporar, v drugem pa Matija Škarabot.

Za ptujskim dvobojem sta se v Areni Petrol pomerila Celje in Gorica. Ko so mnogi že mislili, da se bo dvoboj končal brez zmagovalca, je na sceno stopil Anej Lovrečič ter v 86. in 88. minuti dvakrat spravil žogo za vratarja Vasja Simčiča.

Sobotni spored se je zaključil s tekmo na Obali, v kateri so Velenjčani premagali Koprčane. Čeprav so domačini polčas odločili v svojo korist (1:0), so Knapi na koncu slavili s 3:1 in so po slabšem začetku sezone zdaj šest tekem brez poraza. Moštvi sta na lestvici zamenjali mesti.