Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

lp
lp
0 03.10.2015 19:14:02

Agüerovih pet zadetkov v 20 minutah

Sergio Agüero je za zmago Manchester Cityja nad Newcastlom (6:1) v dvajsetih minutah dosegel pet zadetkov.

Argentinčev dosežek le za malenkost zaostaja za dosežkom Roberta Lewandowskega, ki je prejšnji teden pet zadetkov dosegel v le devetih minutah. V vsakem primeru pa sta oba dosežka vredna občudovanja.

Newcastle je na stadionu Etihad celo povedel, od 42. do 62. minute pa se je kar šest žog znašlo v mreži srak, kot že rečeno je bil petkrat uspešen Agüero, enkrat pa je zadetek dosegel Kevin de Bruine.

Sedemindvajsetletni Argentinec, ki je pred tem v Premier ligi nazadnje zadel 16. avgusta ob zmagi nad Chelsejem, se je veselil v 42., 49., 50., 60. in 62. minuti. Štiri minute po zadnjem zadetku ga je trener Manuel Pellegrini zamenjal, tako da je bil deležen navdušujočega aplavza in ovaciij s tribun.

Agüero je peti nogometaš, ki je dosegel pet zadetkov na tekmi Premier lige. Pred njim je to uspelo Alanu Shearerju, Dimitarju Berbatovu, Andyju colu in Jermainu Defou.

Manchester City se je s šesto zmago zavihtel na vrh lestvice. Tako bo vsaj do jutri, ko ga lahko z morebitno zmago v gosteh pri Arsenalu prehiti mestni tekmec United.