Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

nu
0 30.08.2015 19:58:54

8. krog PLTS: Olimpija navdušila s petimi zadetki (video)

Ta konec tedna so se v Prvi ligi Telemacha Slovenije odigrale tekme 8. kroga.

Uvodna tekma je bila odigrana v Ljudskem vrtu, kjer so Mariborčani spet razočarali svoje navijače. Na tribunah je bil tudi novi trener Krunoslav Jurčić, ki zagotovo ni bil navdušen nad tem, kar je videl. Štajerci so namreč le remizirali s Krko, zanimiva nogometna predstava se je končala z 2:2. Vijoličasti so imeli sicer več od igre, a je hkrati res, da so vnovič občutno preveč grešili v svoji igri. Krka je to izkoristila in povedla, toda nato prejela dva gola in zdelo se je, da je izgubljena. Toda pet minut pred koncem je Alen Vučkić poskrbel za nov hladen tuš med navijači Maribora.

koper gorica 3
Arsen Perić
V večernem terminu so bili na sporedu še trije obračuni, največ pozornosti je pritegnil primorski derbi. Tekmo v Kopru si je ogledalo 1300 gledalcev (župan Boris Popović je poskrbel za brezplačen vstop), uspešnejši pa so bili Goričani, ki so tako prednost pred Olimpijo, ta ima sicer tekmo manj, povišali na pet točk. Spet se je z dvema zadetkoma izkazal Blessing Eleke, ki ga govorice glede njegove prihodnosti očitno niso kaj prida zmotile.

mendy ibraimi
Drago Wernig - TAKA

Novo zmago so zabeležili tudi Domžalčani in s tretjega mesta izrinili Mariborčane. Tokrat so na gostovanju opravili s Celjani, ki jim v letošnji sezoni ne gre vse po načrtih. Trenutno so na zadnjem mestu, na dosedanjih osmih tekmah pa so zabeležili vsega pet točk. Niz brez zmage so prekinili nogometaši Zavrča, ki so na gostovanju z 1:0 premagali Krčane.

Zadnja tekma kroga je potekala na Stožicah, kjer je Olimpija s 5:0 ugnala velenjskega Rudarja. Okoli 5000 navijačev so zmaji navdušili v drugem polčasu, ko so dosegli kar štiri gole, trikrat pa se je med strelce vpisal kapetan Andraž Šporar.

8. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

MARIBOR – KRKA 2:2 (1:1)
0:1 Welbeck (8), 1:1 Mendy (43), 2:1 Ibraimi (60), 2:2 Vučkić (85)
(napoved, poročilo)

CELJE – DOMŽALE 0:3 (0:1)
0:1 Husmani (30), 0:2 Šišić (64), 0:3 Dobrovoljc (83)

KRŠKO – ZAVRČ 0:1 (0:0)
0:1 Kokorović (77)

KOPER – GORICA 1:3 (0:1)
0:1 Eleke (33), 0:2 Burgić (61), 0:3 Eleke (84), 1:3 Ivančić (87)

OLIMPIJA – RUDAR 5:0 (1:0)
1:0 Kelhar (32), 2:0 Šporar (52), 3:0 Šporar (78), 4:0 Djermanović (86), 5:0 Šporar (89)